top of page
Tinklarastis-statiniu-ir-kubilu-prieziura
  • Lietuviškas medis

Apie ąžuolinių statinių paruošimą naudojimui ir priežiūrą

Atnaujinta: 2020-12-09


Ąžuolinė rankų darbo statinė. Meistras Vitalius Striuogaitis.
Ąžuolinė rankų darbo statinė. Meistras Vitalius Striuogaitis.

Mūsų pardavinėjamos statinės yra pagamintos vieno žinomiausių statinių ir kubilų meistrų Lietuvoje marijampoliečio Vitaliaus Striuogaičio. 2016 m. meistro ąžuolinė statinė vynui buvo apdovanota „AgroBalt 2016“ aukso medaliu.


„AgroBalt“ aukso medalis – prestižinis apdovanojimas, kurį pelno tik pačios aukščiausios kokybės gaminiai. Konkurso laureato vardas parodos dalyviams yra aukščiausias jų darbo įvertinimas, kokybės garantas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkoje.


Rankų darbo ąžuolinė statinė skirta brandinti ir laikyti įvairius skysčius. Statinės gaminamos laikantis senųjų amatų tradicijų. Statinės vidus degintas, galai padengti vašku. Kadangi statinės yra rankų darbo, jų talpa apytikslė. Norint, kad statinė tinkamai atliktų savo funkciją, reikia laikytis keleto esminių taisyklių ir tinkamai ją paruošti dar prieš naudojant.


Medinių lentelių (šulų) storis nuo ~18 (3 litrų) iki ~28 mm (50 litrų). Nuo lentelių storio priklauso suteikiamo skonio ir kvapo intensyvumas, taip pat, kuo storesnės lentelės, tuo daugiau kartų statinę bus galima panaudoti. Žinoma, kiekvieną kartą užpiltą skystį reikia laikyti vis ilgiau, taip pat užpylimų skaičius priklauso nuo laikymo termino. Nerūdijančio plieno žiedai 1,52mm storio, 2035 mm pločio (žiedų storis ir plotis priklauso nuo statinės litražo).


Statinę reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Rekomenduojama laikyti 10–12 C° ir 65%–85% drėgnumo patalpoje, laikant šilčiau ir sausesnėje patalpoje – skystis garuoja.


Statinės paruošimas naudojimui: pirmiausiai, įpilkite 100–200 ml šalto vandens ir praskalaukite. Taip išplausite apanglėjusias medžio daleles, kadangi statinės vidus yra degintas. Pripildykite statinę šaltu vandeniu ir palikite pastovėti keletą parų. Pradžioje iš medinės statinės gali skverbtis vanduo, tačiau po kurio laiko mediena subrinks ir statinė skysčių nebepraleis. Maždaug po 1–3 parų išpilkite vandenį ir pripildykite savo gėrimu.

Visoms statinėms suteikiama garantija iki pirmo užpylimo. Jei statinė nesubrinksta per 3 paras su vandeniu – pakeisime į naują. Svarbu! Užpildžius statinę kitu skysčiu, statinė nebus keičiama, tačiau galime suremontuoti. Naudotos statinės remontas klientui dažniausiai nieko nekainuoja (tačiau tenka apmokėti transportavimo išlaidas). Susisiekite su mumis nurodytais kontaktais ir aptarsime situaciją.


Skysčio brandinimas: mažose statinėse gėrimas greičiau pasisavina ąžuolo skonį ir kvapą. 3 litrų statinėje brandintą skystį galima ragauti jau po 2–4 savaičių. Kitus kartus užpylus galima laikyti ir ilgiau. Kuo didesnė statinė, tuo lėčiau medžio paviršius veikia jos turinį ir gėrimą reikia brandinti ilgiau. Jeigu 20 litrų statinėje pirmą kartą skystis brandinamas 6–12 mėn., o 200–250 l statinėje šis procesas gali užtrukti ir keletą metų.


Temperatūra ir drėgnumas: aukštesnė temperatūra brandinimo procesą greitina, žemesnė – lėtina. Temperatūros pokyčiai taip pat daro skirtingą įtaką skoniui ir ąžuolo pritraukimo intensyvumui. Sausas oras ir aukštesnė temperatūra skatina vandens praradimą ir gryno alkoholio koncentracijos didėjimą.

638 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page