top of page
Tinklarastis-statiniu-ir-kubilu-prieziura
  • Lietuviškas medis

5 priežastys, kodėl verta investuoti į medinius žaislus

Atnaujinta: 2020-12-09


Su gražia natūralumo ir rūpinimosi aplinka mados banga, panašu, sugrįžta ir natūralūs, mediniai žaislai į namus, kuriuose yra krykštaujančių ir ropinėjančių mažylių. Ir ne be reikalo – mediniai žaislai turi daugybę privalumų. Visų pirma, jie yra ilgaamžiai. Lyginant su žaislais, pagamintais iš plastmasės, mediniai yra žymiai tvirtesni, todėl dažniausiai džiugina tikrai ne vieną kartą vaikų. Mediniai žaislai lavina vaizduotę ir kūrybiškumą, nes yra paprasti, neturi įvairiausių mirksinčių lempučių ir garsų, kurie pasyviai užpildytų vaiko žaidimą ir slopintų jo kūrybiškumą galvojant, kaip ir kur galėtų panaudoti žaislą. Dažnai paprasti mediniai žaislai, pavyzdžiui, tokie kaip įvairiausių formų kaladėlės, neturintys vienintelės paskirties, leidžia vaikui sugalvoti įvairiausių užsiėmimų ir pritaikyti kaladėles savo jau pamėgtose ar naujose veiklose: tiesti kelius, statyti garažus automobiliams ar namus lėlėms ir pan.

Mediniai žaislai yra tvarūs. Jei Jums rūpi, ką galima savo kasdienybėje padaryti, kad kuo mažiau prisidėtume prie Žemės taršos, mediniai žaislai savo vaikams – vienas iš tų paprastų, bet tikrai vertingų pasirinkimų. Bet svarbu atkreipti dėmesį, ar medinis žaislas yra gaminamas tausojant aplinką, t.y., ar mediena, naudojama jiems gaminti, pasirenkama etiškai, rūpinantis tvariu medienos panaudojimu. Mediniai žaislai yra saugūs. Kokybiški mediniai žaislai lengvai nesuluš, vadinasi, nebus ir aštrių detalių, kurios galėtų sužeisti vaiką. Jei medinis žaislas yra pagamintas iš natūralaus medžio ir nepadengtas jokiomis cheminėmis, toksiškomis medžiagomis, galite nesibaiminti, jei mažylis jį kiš į burną. Galiausiai, mediniai žaislai auga kartu su vaiku – tas pats žaislas gali būti įdomus ir ką tik ropinėti pradėjusiam mažyliui, ir mokyklinukui. Verta investuoti į vienos konkrečios paskirties neturinčius, vaizduotę ir kūrybiškumą lavinančius žaislus, nes būtent juos vaikai gali panaudoti įvairių užsiėmimų ir mėgstamų žaidimų metu. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti rankų darbo kaladėles iš natūralaus, kokybiško lietuviško medžio, kurias drąsiai vadiname edukacinėmis. Jos padės lavinti šiuos Jūsų vaiko įgūdžius:

motorinius įgūdžius ir akių-rankų koordinaciją; erdvinį suvokimą; kognityvinius ir matematinius sugebėjimus; kalbos ir bendravimo įgūdžius; kūrybingumą ir vaizduotę; socialinius ir netgi inžinerinius įgūdžius.

Statykite kartu su vaikais bokštus, tiltus, lenktyniaukite, kuris pastatys aukštesnį, o tai, patikėkite, ne taip ir lengva! Tai vienas iš smagiausių užsiėmimų su šiomis įvairių, netaisyklingų formų kaladėlėmis, kuris paskatins ne tik susikaupti ir stengtis išlaikyti pusiausvyrą, bet ir nusišypsoti! Juk esate žaidę linksmąjį JENGA kaladėlių žaidimą, ar ne? :) Žaidimą su kaladėlėmis galite išnaudoti kaip progą plėsti vaiko žodyną: aptarinėkite formas, skaičiuokite, kiek kaladėlių pavyko pastatyti vieną ant kitos, kiek kaladėlės turi kraštinių, briaunų, kampų... O kokios formos kaladėlės kraštinės? Tai puiki priemonė ir pažinti lietuviškus medžius – pagal spalvą, tekstūrą, kvapą, svorį! Pieškite ant kaladėlių su pieštukais, dažais, kreidelėmis...


Šios kaladėlės patiks ne tik patiems mažiausiems, kurie dar tik ropinėja, bet ir vyresniems vaikams, ir tėvams. Pažadame – išbandyta! :) Kaladėlės gali būti puiki edukacinė priemonė ne tik namuose, bet ir vaikų darželiuose.


Daugiau apie žaidimo su kaladėlėmis naudą skaitykite čia: parentingscience.com/toy-blocks.html


Už nuotraukas su mergaitėmis dėkojame Aistei Simonaitytei.

125 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page